Ozdravný pobyt 2017

Pobyt Jeseník

Máme za sebou další, už čtvrtý psychorelaxační a vzdělávací pobyt a tentokrát v Jeseníkách v oblasti Rejvízu. Na tomto pobytu nám přednášel a vzdělával  PhDr. Hynek Jůn, Ph.D., který svou profesionalitou posunul rodičům jejich chápání se soužitím s autismem.
Hluboce mu za to děkujeme, jelikož to byl první terapeut, který uměl tak srozumitelně a uchopitelně hovořit k rodičům. Vše ještě okořenila jeho paní Mgr. Petra Jůnová svými vzácnými postřehy.
Další hodnotnou návštěvou byla psycholožka Mgr. Petra Sperlingová. Vždy, když navštíví naše akce, tak její přítomnost otevře rodičům oblasti, kde je dobré se pozastavit a popřemýšlet.
Do třetice nám přijal pozvání  hudebník a řezbář Radek Schwarz http://schwarz-didgeridoo.cz/. To, jak umí hrát na didgeridoo, už víme a že děti v jeho muzice nacházejí zalíbení, to také víme, ale tentokrát nám tatínky učil vyřezávat paličky, a to jsme nevěděli, jak báječná zábava to může být. Tatínci své veledíla podarovali maminkám a věřím, že ještě dnes vzpomínají na to, jak jim bylo krásně.
Jako každý rok jsme pro děti připravily koně a vycházky do přírody. Překrásná krajina a čistý vzduch dětem velice pomohl. Obrovskou oporou byli naši asistenti. Moc Vám všem děkuji, děti si to s vámi užívali a rodiče v klidu mohli odpočívat a vzdělávat se.