Statek Modrého jednorožce nabízí

Naučná hipostezka

V lipové aleji vznikla naučná stezka pro návštěvníky našeho statku. Naučná stezka vypráví o významu lípy a stromů, co obnáší mít  koníka jak s ním pracovat a v neposlední řadě význam mokřadů a co jedlého najdeme v lese.  S realizací stezky nám pomohl nadační fond Hyundai. Díky finanční podpoře najdete v hipostezce  hry, lesní zahradu, mokřad a prostor pro odpočinek.

Mazlení s koníkem

Zda-li cítíte potřebu zcelit vaši rodinu, tak tohle je vaše příležitost. Přivítáme Vás s  rodinou nebo jednotlivě. Jednu celou hodinu se pomazlíte s koníkem. Naučíte se jak hřebelcovat, správně vodit koně a ve finále se pohodlně posadíte na koňský hřbet. Takto strávené chvíle jsou pro rodinu, ale i pro jednotlivce  ozdravující a nezapomenutelné.
Vstupné 600 Kč/h.

Mazlení s koníkem už několik let pomáhá dětem s autismem. Máme bohaté zkušenosti a náš personál je odborný a přizpůsobený pro tuto terapii. Pro naše členy Klubu Modrého jednorožce je vstupné 150 Kč/h.

Vyjížďka na koních s výukou.

Procházka po loukách a lesích s výukou jízdy na koni ve volné přírodě.  V rámci bezpečnosti při této vyjížďce může být  vodič koně. Nejvíce se člověk obohatí  klidnou procházkou  na koňském hřbetě.
Vstupné 450 Kč/h

Jak to chodí na statku

Na chvíli se stanete statkářem, a to se vším všudy. Můžete zkusit nakrmit drobné zvířectvo, vyházet hnůj a opracovat koně.  Pokud hledáte vhodný dárek, tak věřte , že jste ho právě našli.
Pro školy a školky připravíme speciální program, jak výukový tak zábavný. Vše individuálně na míru a k spokojenosti nám všem.
Díky Nadaci Vítkovice Steel máme dětské hřiště pro nejmenší návštěvníky.
Vstupné pro rodiny 450 Kč/h.
Pro školky 80,- Kč jedno dítě.

Animoterapie

Psychoterapeutická hodinka s našimi zvířaty. Pomůžeme vám prozkoumat   své emoce, vyjadřování, radost,  těšení se na přítomnost zvířete, apod. Zvířata pomáhají prožívat pocity emocionálního uspokojení a naplnění jak u lidí zdravých, tak u lidí zdravotně postižených. To vše pod odborným dohledem.
Vstupné 500 Kč/h.

Individuální ,,Mazlení s koníkem“ pro děti s PAS.

Je možné si u nás objednat  individuálním terapiím pro děti s PAS. A to z důvodu, že některé děti docházejí na ABA terapii a k fyzioterapeutovi. Naše hipoterapie je provázaná k těmto terapii, aby dítě víc prospívalo a proto je nezbytná pravidelnost terapií.
Vstupné 600,.Kč / 45 min.

Statek Modrého jednorožce leží na území Turistické oblasti Opavské Slezsko.

Naše aktivity budeme i nadále rozvíjet na území této turistické oblasti.

Statek u Modrého jednorožce leží na území Turistické oblasti Opavské Slezsko. Naše aktivity budeme i nadále rozvíjet na území této turistické oblasti.