Benefiční neděle

Benefiční pochod pro zdraví 2019 III. ročník

V NEDĚLI 7.4.2019 SE USKUTEČNÍ III. ROČNÍK  POCHODU NA PODPORU AUTISMU A DĚTÍ Z PĚSTOUNSKÝCH RODIN, A PODPORU OSVĚTU AUTISMUS.

KDY: 7. 4. 2019

KDE: Třebovický Mlýn a Loděnice Děhylov

Trasa: cca 7 km

START: 9.00, Třebovický Mlýn

CÍL: Loděnice Děhylov

PUTOVNÍ LÍSTEK: 30 Kč, slosovatelný v tombole

Doprovodný program pro rodiny:

10 h – 12 h v Loděnici Děhylov soutěže pro dospělé. Děti s PAS mají možnost projít trasu v doprovodu asistentů. Vše je nutné dopředu objednat na v.biegunova@forhelp1.cz Do 20.3.2019.

Třetí ročník jsme se rozhodli obohatit o hodnotnější tombolu, asistenty pro děti s autismem a divadélko en-ten-týky.

Asistenty nám propůjčí z  pedagogického a zdravotnického lycea z IUVENTAS – Soukromé gymnázium a Střední odborná škola s.r.o. Tímto se vytvořil prostor pro rodiče dětí s autismem a náhradní péče, aby strávili čas zábavou a hrami pro dospělé.

Během pochodu najdete zábavné a naučné zastávky.

Benefiční pochod pro zdraví 2018

OPĚT NÁM TO VYŠLO. Krásné počasí a skvělá nálada provázeli všechny účastníky pochodu za zdravím. Naše nová památní kniha, kterou jsme letos založili, je plná krásných obrázků od dětí. Obrázky malovali u zastávky rybníku Štěpán. Do cíle dorazili všichni, nezaznamenali jsme žádné puchýře. Na Loděnici nás čekalo občerstvení, bohatá tombola, vystoupení pěveckého sboru a na konec jsme společně vypustili afirmační balonky plného zdraví. Krásné odpoledne jsme si prodloužili opékáním buřtů u ohně. Perfektní zázemí pro nás připravila Loděnice Děhylov a Třebovický mlýn, za což jim velice děkujeme. Děkujeme podpoře ze strany médií. Děkujeme sponzorům DETOA s.r.o., Třebovický mlýn, Loděnice, Providentu, Janu Stolarikovi, FOR HELP s.r.o., Rodinné centrum Chaloupka, rodině Hruškových. Děkujeme dobrovolníkům – rodině Fucekových, rodině Hrdých, rodině Stolarikových, Adamu Mrkvičkovi, Verunce a Viktorii Biegunových. BEZ VÁS BY TO NEŠLO!

Benefiční pochod pro zdraví 2017

Program

Srdečně zveme a těšíme se na všechny účastníky Benefičního pochodu za zdravím,

v neděli 2. 4. 2017, jimž podporujeme děti s poruchou autistického spektra a děti v náhradní rodinné péči.

Startujeme v Třebovickém mlýně, v neděli v 9.30 hod. Na startu účastníci obdrží putovní lístky oproti zaplacení startovného a pro děti máme připraveny balónky.

Podél řeky Opavy jdeme krásnou krajinou k loděnici Děhylov. Na kontrolním stanovišti vám u rybníka Štěpán orazítkuje lístek. V cíli na loděnici na vás čeká slosování putovních lístků o ceny, které jsme obdrželi od sponzorů – přibližně, a to ve 14.00 hod.

Na loděnici si můžete koupit občerstvení, které připravuje tým loděnice Děhylov.

Těšíme se na vás.

Za podporu děkujeme:

For help s.r.o., Mocca, s.r.o, Decathlon, THAO Brno, Vinotéka Bobule, Smartpůjčka, RKC Chaloupka,z.s.

 

Bubnujeme do kroku, ať se Vám to pěkně šlape, podpoříme autismus, s úsměvem vše lépe klape. Máma, táta, dětičky, s radostí jdou naším světem, děkujeme lidičky, pomáháte každým krokem ?

POZOR POZOR VÝZVA PRO VŠECHNY BUBENÍKY Z OSTRAVY A OKOLÍ.
POJĎTE SVÝM BUBNOVÁNÍM V CÍLI NA LODĚNICI DĚHYLOV PŘIVÍTAT ÚČASTNÍKY POCHODU PRO AUTISTY. SPOLEČNĚ S NÁMI JDOU ZA ZDRAVÍM I KOMUNITNÍ CENTRUM CHALOUPKA.

20160812-IMG_7728

 

Neděle 2.4. byl dnem autismu. Připomněli jsme si ho 7 km pochodem a pro některé to byla opravdu velká výzva. Tím, že jste absolvovali tuto náročnou trasu, jak s vozíky, berlemi nebo dětmi, jste nám ukázali, jak velká vůle může být. Odměnou vám doufám byla tombola, kde si každý přišel na své. V poklidné atmosféře si děti zahráli s hudebníkem Radkem Schwarzem.

DĚKUJEME – Loděnici panu Ing.Jiřímu Zapletalovi za krásné prostory, Třebovickému mlýnu za naše startovací stanoviště a dobrou kávičku. Všem dobrovolníkům, kteří celou akci s námi vytvořili: Heleně a Honzíkovi Stolarikovi, Blance  Fucekové, Martinovi Fucekovi, Adamovi Mrkvičkovi, Hance a Pavle Hrdým, Týmu For Help a Týmu Chaloupka. Velké díky také firmám, které nám darovali věcné dary do tomboly: Thao.cz – kvalitní móda ruční výroby, Mocca spol.s.r.o., Smart Půjčka, Stoklasa – textilní galanterie s.r.o., Tiskárna Schenk s.r.o,Vinotéka Bobule, Decathlon a v neposlední řadě Rodinné a komunitní centrum Chaloupka z.s., For Help s.r.o.

 

 

            

Odkaz na fotogalerii: http://forhelp-autismus.cz/gallery/beneficni-pochod-pro-zdravi-2017/ ‎

 

 

Benefiční neděle 

datum : 15.6.2014

kde : Mlýn U vodníka Slámy, Mlýnská 1, Háj ve Slezsku-Lhota, 747 92

čas: 13:00 – 22:00 hod.

Program : 

13:00h – 14:00h – Klavírní vystoupení Viléma Antonína Munyi a Denise Szalbota –  Géniové v hudební sféře.

14:00h – 15:00h – Přednáška Mgr.Kateřiny Konrádové – Autismus a jeho souvislosti s genetickou a získanou                                                           toxicitou

15:00h – 16:00h – Přednáška terapeuta Michala Roškaňuka z o.s. Adventor. Terapeut autistických dětí.

16:00h – 17:00h – Přednáška Evy Rychterové –  Kinezologie

17:00h – 18:00h – Vystoupení Jaroslava Duška –  Povídání o Čtyřech dohodách a Pátá dohoda

18:00h – 19:00h – Divadelní vystoupení Mgr. Přemysla Mikoláše a terapeuta Michala Roškaňuka – Humorné                                                          situace z autistického života

19:00h – 20:00h – Dražba předmětů na podporu o.s. Adam autistické děti a my. Obrazy od autistických dětí,                                                          Ostravské dortíky, obraz Gabriely Hanákové.

20:00h – 22:00h – Hudební vystoupení Martina Chodúra

14:00h – 15:00h – Meditujeme s dětmi. Na zelené louce budou děti společně s Mirkou Biegunovou meditovat.

14:00h – 17:00h – Mazlení s koníkem. Projekt FOR HELP s.r.o. pro autistické děti. Pro autistické děti budou připraveni osobní asistenti, kteří budou moci dětem pomáhat během pořádaných aktivit pro děti. Pro děti jsou připraveny i různé hry a atrakce.

Vilém Antonín Munya                                                                                                                                          

je klientem Ústavu sociální péče v Hrabyni. Je to muž s obrovským nadáním, má absolutní sluch. Hraje na mnoho nástrojů.

Denis Szalbot 

je obdařen Aspergerovým syndromem. Má absolutní hudební sluch a ve svých jedenácti letech nemá problém cokoliv zahrát na piáno. Hudební vystoupení na Benefiční neděli bude o spojení těchto dvou výjímečných osobností při hře na klavír.

Mgr.Kateřina Konrádová 

AUTISMUS A JEHO SOUVISLOSTI S GENETICKOU A ZÍSKANOU TOXICITOU. Mgr. Kateřina Konrádová, CI, Dip. MH Západní naturopat s více než 20-ti letým zájmem o tento obor. Zakladatelka největšího týmu naturopatů v České republice. Předsedkyně Asociace Českých Iridologů a Naturopatických Konzultantů. První Certifikovaný Iridolog s mezinárodní akreditací IIPA v ČR. První medicinální termografik specializovaný na Full Body Scan v ČR. Darkfield nutriční specialista. Elektroherbalista. Akreditovaný poradce pro výživu. Akreditovaný masér. Master Herbalist v oboru fytoterapie. Autorka mnoha projektů pro vzdělávání odborné i laické veřejnosti v oborech naturopatie. Speciální pegadog, lektor a metodik.

Michal Roškaňuk 

Přednáška na téma: „Autismus a komunikace“ – o tom, co všechno je nebo není komunikace, jaké může mít podoby, proč slovo může bolet, kdy slovo vlastně nic nesděluje, kdy slovo sděluje něco jiného než co říká a mnoho dalších zajimavostí.

Eva Rychterová 

Kineziologie je technika na uvolnění stresu z těla. Stres a nezpracované emoce blokují energetický tok v těle a to nejen v těle fyzickém, ale i v tělech jemnohmotných. Stres je energie, která vzniká při nesouladu Těla a Duše. Dá se říci, že Tělo chce jedno a Duše druhé, nedokáží se domluvit. Stres může vzniknout každé 2 vteřiny a pokud ho z těla neuvolníme do 28 dnů, ukládá se nám do podvědomí, pokud ho nezpracujeme ani tam, klesne nám až na tělesnou rovinu a máme do budoucna zaděláno na nemoc. Kineziologie hledá pomocí svalového testu, v které časové linii se stres ukrývá a pomocí Bachových květů a různých svalových korekcí stres rozpouští a tělo se začíná uzdravovat. Uzdravování u každého bloku je různé, ale tělo se po odblokování léčí i několik měsíců.

Jaroslav Dušek

osobnost Českého národa. Svým životním stylem a názory otevírá cestu mnoha lidem. Působí jako divadelní a filmový herec a to zdaleka není vše. V Divadle Kampa uvádí besedu „Duše K „, kde si pozívá hosty, kteří jsou autisté. Vystoupení Jaroslava Duška bude o knize Čtyři dohody a Pátá dohoda autora Miguela Ángela Ruize. Kniha se prezentuje jako praktický průvodce osobním životem. Pro nás všechny je Jarda Dušek a jeho práce obrovským přínosem.

Mgr.Přemysl Mikoláš a Michal Roškaňuk 

Oba pánové jsou terapeuti autistických dětí. Humorné zážitky z praxe, ale také pokus přiblížit svět autismu převedly do divadelních scének.

Mgr.Přemysl Mikoláš  

je dětský psycholog pracující na SPC Kpt.Vajdy. Specializuje se na autismus. Je autorem několika úspěšných terapeutických projektů, např. Chlapi sobě (terapeutická skupina otců autistických dětí), Setkání s prarodiči apod.. Rovněž je čestným členem několika Občanských sdružení pomáhající zkvalitnit život autistům.

Michal Roškaňuk

iniciátor projektu Adventor, který má Aspergerův syndrom a zároveň bohaté zkušenosti z práce s postiženými dětmi. Vzhledem k tomu, že jako řada jiných „aspíků“ má dobré komunikační schopnosti a díky svému specifickému vnímání vidí i to, co neautistům zůstává skryto a je použitelné při každodenní práci s autisty. Pracuje jako nezávislý poradce a poskytuje své služby malým i velkým autistům i pečovatelům, spolupracuje s rodiči i s odborníky-pedagogy, psychology a terapeuty. Zabývá se především rozvojem komunikačních dovedností a úpravami nežadoucího chování pomocí kognitivně behaviorálních postupů.

Dražba předmětu od : Dětí z o.s. Adam – autistické děti a my, namalovali krásné obrazy.

Ostravské dortíky – Majitelka Ostravských dortíků Gabriela Doležalová věnovala do dražby dort inspirován                                                               Disneyovkami. Dort bude vytvořen na téma Malá mořská víla Ariel.

Gabriela Hanáková

je žena, která si prošla léčbou Sebe sama za pomocí Arteterapie. Před čtyřmi lety jí diagnostikovali Neurogení tetanii, neboli civilizační chorobu dnešní doby. Díky této nemoci a její léčbě arteterapií, jógou, rehabilitací a meditací přišla na svůj dar malovat energetické obrazy. Jeden z těchto nádherných obrazů p.Hanáková věnovala do dražby.

Mazlení s koníkem: je terapie pro rodiny s dětmi s poruchami autistického spektra. Děti s PAS i jejich sourozenci se učí pohybovat vedle koní. V pokročilejších hodinách se děti učí osedlat koníka, lonžovat – komunikovat s koníkem a v konečné fázi se učí jízdě na koni. Tyto dovednosti se s nimi učí celá jejich rodina.

Meditace s dětmi : Děti se budou učit, jak meditovat, budeme se bavit o dětské představivosti a meditaci.

Martin Chodúr

celebrita z hudebního světa. Svým kouzelným hlasem zazpívá vlastní skladby s celou kapelou. Martin se narodil 24. 11. 1989 v Ostravě. Po svých rodičích zdědil nejen lásku k rodnému městu, ale také lásku k muzice. Hudba Martina provázela od narození. Už v útlém dětství se stala součástí jeho života. Ve třech letech začal navštěvovat Dětskou múzickou školu, s níž přišla první veřejná vystoupení, první tóny na zobcovou flétnu a především osobnost hudebního pedagoga Mikuláše Ďurka, který Martinovo hudební cítění dlouhá léta rozvíjel.

Benefiční koncert se koná za každého počasí. S sebou si přibalte dle uvážení deku na příjemné posezení v trávě a pláštěnky v případě nepříznivého počasí.

Vstupné: 

100,- na osobu pro rodiny s autistickým dítětem

350,- na osobu

550,- včetně připraveného pohoštění v privátním salónku

Vstupenky si lze objednat na e-mailových adresách:

 m.biegunova@forhelp1.czm.chlopkova@forhelp1.cz.

Beneficni_nedele

Program pro rodiny s dětmi

Tento program vede Libuška Gelnerová, Mgr.Alois Vodák, Mgr.David Horák.

DĚTI S RODINAMI DO DESETI LET MAJÍ VSTUP ZDARMA! 

stanoviště 1 – Mazlení s koníky

Celá rodina se naučí pohybovat vedle koně a pracovat s koníkem. Doporučujeme pevnou obuv, pokud přinesete pamlsky, tak budou uloženy do stáje a pak rozdány všem koníkům. Krmení při Mazlení s koníkem není vhodné.

2 – Meditace s dětmi

Děti s rodiči si vyzkouší meditovat. Meditace bude probíhat stylem, že si lehneme nebo sedneme do trávy, děti můžou být vedle rodičů, popřípadě mohou malé děti ležet v náručí. Pokud se stane, že děti budou neklidné nebo nebudou chtít být v klidu, nic se neděje. Rodiče s dětmi mohou poodejít bokem. Vše záleží na dané situaci. Věřím, že se vše vydaří a všichni budeme dobře naladěni. Sebou si vezměte deky, nebo karimatky.

3 – Malování panenek

Z o.s. KIWANIS KLUB OSTRAVA byli darovány hadrové panenky, na které budou děti malovat fixy. http://www.kiwanisostrava.cz/index.php?kko=50

4 – Parkurové skákání

Na jízdárně budou pro děti s rodiči připraveny parkurové překážky. Můžete si vyzkoušet, jaké to je být koníkem na parkurových závodech.

5 – Lanové aktivity

Mezi stromy bude lanový labyrint, který bude pro děti velkou výzvou.

6 – Vodní okruh

Bude to velký okruh plný překážek a sportovních aktivit pro celou rodinu.

Poděkování

Byla to kouzelná neděle, všichni se bavili v nádherném prostředí U vodníka Slámy. Každý z návštěvníků si našel to své místečko, kde si mohl s dětmi zadovádět nebo si poslechnout přednášku. Také jsme se těšili na povídání O čtyřech a páté dohodě od Jaroslava Duška, který sklidil velký úspěch. Osobnost p. Duška snad všechny oslovila, a byl tak laskavý a své vystoupení nám věnoval darem. Čehož si velice vážíme. Vystoupení Martina Chodúra nás pěkně roztančilo, opravdu má nádherný hlas. Všichni vystupující byli velkým přínosem pro Benefiční neděli.

Touto cestou bychom rádi poděkovali: Mgr.Přemyslovi Mikolášovi, Michalovi Roškaňukovi, Mgr. Kateřině Konrádové, Evě Rychterové, Deniskovi Szalbotovi a jeho rodičům, Vilému Munyu, Mgr. Zdenkovi Jouklovi, manželům Popkovým, Karin Mikolášové, Mgr. Libušce Gelnarové, Mgr. Davidovi Horákovi, dětem z DDŠ Těrlicko, Monice Duksové, Jitce Malíkové, Dagmar Soliman, Veronice a Viktorce Biegunové, Katce a Anetce Tovaryšové, Janě Dominové, Liborovi Fabiánovi, Hance Kopecké, Vendulce Práškové, Nikol Nabělkové, Klárce Hořínkové, Markétě Fabrigerové, Heleně Stolarikové, o.s. Kiwanis a Radimovi Kyčerkovi. Zvlášť děkujeme členům o.s.Adam.

Všichni, kteří tvořili Benefiční neděli, to dělali z lásky k dětem a toho si ceníme. DĚKUJEME!

Dušek

Chodur

Velké překvapení pro p.Vilíka Munyu připravil Roman Šico – Romek. car s.r.o., který zakoupil klávesy. Na Benefiční neděli je předal darem p.Vilíkovi a tím nás všechny dojal a hlavně p.Vilíka. VELMI PĚKNĚ DĚKUJEME, TOHOTO VELKORYSÉHO ČINU SI MOC VÁŽÍME. Děkujeme pánům i zúčastněným, byl to opravdu velký adrenalin.

Romek.car

Jak všichni dobře víte, p.Vilík Munya dostal nové klávesy od sponzora Romana Šica – Romek car s.r.o.. Nějak jsme nečekali, že p. Vilík nebude chtít klávesy Casio s kladívkovou klaviaturou, ale bude chtít Yamaha s jemnými klávesami. Nejdříve jsme se poradili, jak tuhle situaci řešit s odborníky a s rodinami, které mají doma autisty. Zjistili jsme, že to není tak lehké dát autistovi dárek. Když mu dáte něco jiného, než on očekává a stačí jen odlišná maličkost na předmětu, už to není dárek, ale jen předmět, který je jiný než chtěl. Očekávání druhých, čekání na radostnou chvíli je v tomto případě marná. Myslíme si, že jsme prožili krásnou zkušenost, jak to chodí v druhých domácnostech s autisty. Nicméně se p. Roman Šico zachoval velmi pěkně a pochopil problém, který nastal. Domluvil výměnu kláves a dnes už Vilík může zase hrát a rozdávat radost. Touto cestou bychom taky rádi poděkovali prodejně hudebních nástrojů  www.muzikant.cz v Globusu Ostrava.

Romek.car1

Dražba na Benefiční neděli

Finanční výtěžek z dražby půjde na příměstský tábor pro děti s PAS a jejich zdravé sourozence, který letos proběhne ve dvou turnusech. Dražil se obraz Gabky Hanákové, obraz Filípka Pospěcha a dort Gabky Doležalové (Ostravské dortíky). Dražbou nás provázel Mgr. Zdeněk Joukl, který za námi dojel až z Brna, aby nám pomohl. Je to jeho koníček a rád pomáhá neziskovým organizacím. Děkujeme za velmi profesionální přístup.

Jako první se do dražby dostal dort Gabky Doležalové. Tento nádherný dort vybojoval Tomáš Drgáč – Auto Nej s.r.o. www.autanej.czDruhou dražební položkou byl obraz Filipa Pospěcha, který vyvolal velký boj, ale vyhrál ho p. Szalbot. Třetí předmět dražby byl obraz Gabriely Hanákové. Tento krásný a smyslný obraz vydražil Tomáš Drgáč – Auto Nej s.r.o.  Děkujeme pánům i zúčastněným, byl to opravdu velký adrenalin.

Dort Drazba

Sponzoři akce

Loga

 

Napsat komentář