Cesta za Modrým snem – pobyt u moře v Bulharsku 2016

Reakce rodičů na cestu za Modrým snem dětí s poruchou autistického spektra

Dobrý den,

dovolte mi, abych společnosti ForHelp – autismus poděkovala za celou naši rodinu za pobyt v Bulharsku, kterého jsme se s naším synem zúčastnili. Především musím vyzdvihnout skvělou organizaci celého pobytu a také cesty. Zástupkyně ForHelp – autismus měly do posledního detailu promyšlen a zajištěn veškerý komfort pro děti, které vyžadují specifický přístup. Jako rodič musím ocenit zejména zabezpečení přednostního odbavení, zajištění reflexních prvků pro lepší orientaci na letištích. ForHelp – autismus zajistil profesionálně veškeré potřebné formality, aby nám s dětmi umožnil co nejbezproblémovější cestování, jelikož i tak to bylo pro dítka dosti náročné. Co se týká samotného pobytu u moře, tak ten předčil naše očekávání – vše bylo ze strany ForHelpu zajištěno s maximální pečlivostí a v průběhu pobytu bylo řešeno ku prospěchu dětí. Pro našeho syna byl pobyt u moře velmi prospěšný – pozorovali jsme na něm, jak moc byl šťastný a jak si krásy moře i pláže užíval. Během týdne pobytu jsme zaznamenali také změny v jeho stavu – byl mnohem uvolněnější, vnímavější, což je pro nás jako rodiče něco úžasného, když náš syn udělá jakýkoli krok dopředu. A to se díky pobytu stalo.

Ještě jednou moc děkujeme všem, kteří se na zorganizování pobytu podíleli a kteří nám zajišťovali maximální možný komfort!

Hruškovi

Dovolená u moře byla úžasná, malému se tam moc líbilo, byl velmi pozitivně naladěn a užíval si, jak dovádění u moře, tak i blbnutí v bazénu. Bylo strašně povzbuzující pro nás rodiče sledovat, jak si všechny děti s autismem i ty zdravé společně hrají a dovádí v bazénu. Sourozenci našich autistických dětí jsou úžasní a klobouk dolů, jak se k postiženému sourozenci dokážou chovat, i se o něj postarat. Cesta tam a zpět letadlem byla jedním slovem úžasná, jak organizačně tak i Timonek byl v pohodě a čekání na letadlo zvládnul skvěle. Myslíme si, že velkou zásluhu, jak odbavení zavazadel, tak možnosti, jako první jít do letadla, měla Radmilka. Mile nás potěšil přístup lidí na letišti, že nebyl problém toto vše pro naši skupinu udělat. Určitě nám to v mnohém pomohlo a myslím si, že Cesta za Modrým snem byla jednoznačně úžasná i s výběrem místa pobytu. Opravdu nebylo vůbec nic, co bychom  tomuto projektu mohli vytknout. Každopádně moc děkujeme, že jsme měli tu možnost s Timonkem strávit čas u moře. Prostě perfektní nápad, jak pomoct a umožnit rodině pobyt u moře, když nemají tolik finančních prostředků a pobyt by si jako rodina nemohla dovolit. Za naši rodinu velmi děkujeme, byla to úžasná dovolená strávená s našimi dětmi.

Zemánkovi

Dobrý den,

Pár slov…

Cesta za Modrým snem předčila naše očekávání…..přednostní odbavení na letišti i předchozí prohlídka letadla přispěla k tomu, že kluci zvládli let naprosto bez problémů. Největším zážitkem bylo jednoznačně moře a vlny v něm…těch se naši chlapci nemohli nabažit. Koukat na ně a vidět jejich spokojený výraz tváře bylo pro změnu pro nás jako rodiče tím nejsilnějším zážitkem! Srdečné díky všem, kteří nám tento sen pomohli splnit!!!

Andrea Běhůnková

Dobrý den, ozdravný pobyt byl úžasný, hotel byl krásný, jídlo vynikající, děti si skvěle užily vodní radovánky, skvělé byly i terapie vedené Gabkou Hanákovou. Vůbec nevím, co víc napsat, bylo to perfektní!!!! A snad se ještě jednou někde všichni ještě setkáme.

S pozdravem Hlaváčovi

VÁŽENÍ SPONZOŘI, DÁRCI ,

DOVOLUJI SI VÁM VŠEM PODĚKOVAT, ZA MOŽNOST SE ÚČASTNIT OZDRAVNĚ-TERAPEUTICKÉHO POBYTU SE SYNEM JONÁŠEM, KTERÝ TRPÍ ATYPICKÝM AUTISMEM.

POBYT NÁM PŘINESL MNOHO POZITIVNÍHO POSILNĚNÍ V OBLASTI KOMUNIKACE, SOCIÁLNÍ INTERAKCE A PŘEDSTAVIVOSTI,

V OBLASTI,VE KTERÉ DĚTI S PORUCHOU AUTISTICKÉHO SPEKTRA SELHÁVAJÍ.

SYN JONÁŠ SI UŽIL MOŘE, SLUNÍČKO, PŘÍJEMNÉ PROSTŘEDÍ, SKVĚLOU PÉČI V PODÁNÍ ARTETERAPIE POD VEDENÍM GABRIELY HANÁKOVÉ, MOŽNOST SI ZAHRÁT DIVADLO A BÝT RESPEKTOVÁN SE SVOU JINAKOSTÍ, SE SVÝM NELEHKÝM ŽIVOTNÍM ÚDĚLEM.

POMOCI DĚTEM S PAS A ZAŽÍT JEJICH ÚSMĚV, JISKŘIČKY NADŠENÍ V OČÍCH MÁ SMYSL.

ZAJIŠTĚNÍ SLUŽEB A ORGANIZACE REALIZÁTOREM POBYTU “ FOR HELP – AUTIMUS Z.S. „BYLA NA VYSOKÉ ÚROVNI.

ZA TO DĚKUJI ŘEDITELCE FOR HELP – AUTISMUS z.s. MIROSLAVĚ BIEGUNOVÉ a paní RADMILE KOTTERBOVÉ.

ZA RODINU,

S ÚCTOU SILVIE KONEČNÁ /matka Jonáše/

Dobrý den,

děkuji For Help  za krásnou dovolenou a příležitost k poznávání nových lidí.

Zdraví,

J.Sokol

Co dodat ?

My, jako organizátoři Cesty za Modrým snem, jsme měli nádherný pocit a radost, že vše proběhlo v pořádku, že se nikomu nic nestalo, že dětem jiskřily oči, když si hrály s mořskými vlnkami, když nebojácně vstupovaly do moře a těšily se z přítomnosti krásných dnů se svými rodiči i úžasnými sourozenci.

Děkujeme všem, kdo se na tomto projektu podíleli, našim sponzorům a dárcům, našim partnerům, kteří zajistili služby v hotelu, samostatné odbavení na letištích, sedadel v letadle, průchod pasovými kontrolami, autobusy a minimalizaci časových prodlev při přesunech skupiny.

A především patří poděkování paní Mirce Biegunové, předsedkyni Rady spolku FOR HELP – AUTISMUS, z.s., za její skvělý nápad, odvahu a empatii a celému týmu, bez jejichž pomoci a nasazení by to prostě nešlo.

A protože vždycky něco končí a něco začíná, těšíme se na příští rok a věříme, že rodiny, které s námi pojedou v roce 2017 budou stejně spokojené a jejich dětem budou opět zářit oči.

Za spolek FOR HELP – AUTISMUS, z.s.

Radmila Kotterbová

Jednorožec

 

 

„CESTA ZA MODRÝM SNEM“  DĚTÍ S PORUCHOU AUTISTICKÉHO SPEKTRA

BULHARSKO – 19.6. – 26.6. 2016

 Modrá je barva autismu, modrá symbolizuje moře, připomíná nekonečnost nebe a dává  pocit svobody.  Modré jsou i sny našich dětí v Klubu Modrého jednorožce, které trpí různým stupněm postižení autistického spektra. Sny o modrém moři, slunci a teplém písku.

FOR HELP – AUTISMUS, z. s. proto v letošním roce pořádá terapeuticko ozdravný pobyt u moře na Zlatých píscích v Bulharsku pro děti s poruchou autistického spektra a jejich maminek a jednoho tatínka.

Doprovázet nás budou odborní asistenti dětí a arteterapeutka.

Během pobytu u moře budou probíhat terapeuticko – ozdravné a rehabilitační aktivity. Dopoledne se zaměříme na vhodné hry a cvičení pro děti s autismem, odpoledne bude vyhrazeno individuálnímu odpočinku a v podvečer se maminky s dětmi mohou účastnit arteterapie.

Cestu a její náplň jsme konzultovali s odborníky na autismus a samozřejmě s rodiči dětí.

Cílem projektu „Cesta za Modrým snem“ je především posílení imunity dětí, zlepšení jejich komunikace a socializace začleněním do naprosto nového prostoru a dění.

Cílem je rovněž posílení soudržnosti v rodině, kde o dítě s autismem pečují.

V případě doprovodu dalšího rodiče nebo sourozence tyto náklady hradí rodina.

Náklady spojené s pobytem hradí pro 1 rodiče a dítě s autismem FOR HELP-AUTISMUS, z.s. z prostředků, které nám poskytují drobní i větší dárci a sponzoři.

Pro zvědavé děti jsme dne 18. 5. 2016 připravili prohlídku letiště v Mošnově a děkujeme, že nám tuto malou exkurzi umožní.

Pro zajištění služeb jsme vybrali CK ČEDOK.

Velmi děkujeme všem, kdo tuto velkou Cestu za Modrým snem dětem s autismem umožňují a pomáhají.