Cesta za Modrým snem – pobyt u moře v Bulharsku 2017

Odezvy rodičů na ozdravný pobyt u moře pro děti s PAS – Cesta za Modrým snem 2017, Sozopol

Posíláme vřelé poděkování společnosti For Help a všem, kteří se na putování k moři podíleli.

S naším Davídkem jsme společnou dovolenou zažili poprvé. Měli jsme samozřejmě velké obavy, aby vše zvládl – je nemluvící, nerozumí mluvené řeči, má mentální retardaci a dětský autismus.

Naše obavy byly, ale naprosto zbytečné. For Help zařídil vše na jedničku. Napřed nám umožnil nahlédnout s dětmi do zázemí firmy opravující letadla, takže si děti mohly do letadla nastoupit a rozhlédnout se tam. Tím jsme vyřešili to, že by měl strach z neznámého prostředí. V den odletu jsme se tedy všichni sešli v odletové hale, společně prošli kontrolami a byli usazeni v přední části letadla – vše přesně podle požadavků For Help. Celá cesta proběhla v pořádku a my přijeli k hotelu. Krásné prostředí nás uchvátilo. Poklid, mnoho zeleně, spousty vlaštovek poletujících v areálu. Prostě idyla.
Personál hotelu byl vstřícný, milý a usměvavý. Moře bylo opravdu kousíček, takže tam také vedly naše první kroky. Jakmile Davídek uviděl moře, byl ztracen. Jeho bezbřehá radost mě i manžela bude hladit na duši ještě velmi dlouho. Tolik vody! A vlny! Radostný smích a nadšení nebralo konce.
Večeře a obecně nabídka jídel a pití byla úžasná a naše chuťové buňky si dovolenou užily vrchovatě.

Další dny se odehrávaly v podobném scénáři. Dopoledne a odpoledne strávené u bazénu či moře, večery v příjemných rozhovorech s ostatními účastníky.
Jeden den pak strávený návštěvou nedalekého Sozopolu s výletem lodí.

Celý pobyt byl pro nás jako rodinu skvělým relaxem a oddychem z jinak náročných dnů.

Bez For Help a jejich sponzorů bychom se nikam nedostali. Je to bohužel smutná pravda a naše vděčnost je o to větší. Nesmírně si vážíme práce For Help a štědrosti a laskavých srdcí těch, kteří nám umožnili užít si přenádherný týden vytržený z běžných dnů.

Vlastně nás ani nenapadá, jak vhodně poděkovat. Pro nás to znamenalo tolik, že slova se nacházejí velmi těžce.
Takže za naši rodinu – děkujeme. Děkujeme z celého srdce a věříme, že dobro, které jste věnovali nám, se Vám všem vrátí vrchovatě zpět.

Zlatka, Zdeněk a Davídek Juráň. 


Krásný den přeji všem milým lidem ze společnosti For Help – autismus z.s., kteří se podíleli na projektu „cesta za modrým snem“. DíkyVaši práci a všem sponzorům, jsme mohli strávit krásný týden mezi „svými“. My jako rodina, jsme se konečně zastavili a byli po dlouhé době jen sami se sebou. Přes celý rok na to nemáme čas, jelikož každé z našich dětí vyžaduje a preferuje jiné aktivity, jsme v podstatě spolu, ale každý sám s jedním dítětem. Moře, písečná pláž, společné procházky jsme si konečně mohli vychutnat pohromadě. Velmi děkuji Petře Sperlingové za její čas strávený s námi – byla to i cesta k sebepoznání:-). Mirce Biegunové, která ani jednou neměla v obličeji nic jiného než radost, účast, podporu, kterou předávala nám rodičům i našim dětem. Paní Radmile (naší „adoptivní“ babičce) pro Alánka. Verunce i Viktorce za pomoc s dětmi. Velké díky, máme vás rádi.

Cigánkovi


Dobrý den do FOR HELPU, konkrétně paní Mirce a paní Radmile,
tímto bychom Vám chtěli moc poděkovat, za nádherně zorganizovaný týden u moře v Bulharsku v Hotelu Laguna Beach v Sozopolu ve dnech 12.6 – 19.6.2017. Vše bylo naprosto perfektní a z našeho pohledu na vysoké profesionální úrovni. Jak výběr lokality, tak i výběr CK.
Všichni jsme si to náležitě užili a máme krásné vzpomínky.
Ještě jednou moc děkujeme.
S pozdravem a přáním mnoha dalších úspěšných projektů.

Lucie Grygerková, Matyášek Králik, Petr Grygerek a Radek Buchta


Dobrý den, chci moc poděkovat FOR HELP – AUTISMUS, z.s. za zprostředkování úžasného ozdravného pobytu u moře v Bulharsku a za získání financí pro moji rodinu. Dcera trpí těžkou formou lupénky, PAS, ADHD s poruchou chování, epilepsií a SMR.
Byla to nádherná dovolená, kterou si moje dcera  nádherně užila. Ubytování bylo skvělé, jídlo perfektní, počasí nám docela přálo a děti si to hrozně moc užily a to je důležité. Ještě jednou moc děkujeme, protože bez Vás bychom tam nebyly. Přejeme Vám a všem, kteří se na této akci jakkoliv podílely jen to nejlepší!!! Moc děkujeme Monča, Míša a Adámek Hlaváčovi


Ahoj,

chtěla bych Vám napsat pár slov a poděkovat ohledně pobytu u moře v Bulharsku.

S Barunkou jsme byli poprvé samy dvě u moře bez tatínka a starší dcery Vendulky, bylo to pro mě pro maminku docela náročné, protože jsem byla pořád ve střehu hlídat Barušku, ale byla to pro nás jedna z nejkrásnějších dovolených. Vidět Barunku, jak je šťastná, jak je uvolněná a bez žádného stresu a už vůbec úzkosti. Byla jsem z toho nadšená. Strašně moc moc moc děkuji Vám For Helpu za to, že jste nám to s Barunkou umožnily, že jsme si mohli užít samy nás dvou, že jste tak skvělí a naprosto hodní lidé, z kterých úplně vyzařuje klid a pohoda. JSTE ÚŽASNÍ LIDÉ na správném místě.

Moc děkuji i za Barunku.

s pozdravem Radka a Barunka Běčákovi


Dobrý den, ahoj 🙂

Rádi bychom touto formou poděkovali For Helpu za nádhernou dovolenou, kterou jsme strávili v okruhu lidí (dnes již našich přátel), které postihla stejná nepříjemnost, jako nás a to postižení dítěte autismem.Vymyslet zahraniční dovolenou, kdy spolu rodiče i stejně postižené děti tráví čas, bylo velmi důmyslné. Výměna informací mezi rodiči a společný kontakt dětí mezi sebou je k nezaplacení. Mimo vše, co jsme zde uvedli, bylo všechno zařízeno tak, aby jsme se nemuseli vůbec o nic postarat a je mi jasné, že s tím vším muselo být spousty práce a času.

Ještě jednou bych chtěl poděkovat ForHelpu za tuto dovolenou i za aktivity, které dělá pro postižené děti.

 Zemánkovi moc, moc, moc děkujííííííííííííííííííííííííííííííííííííííí.


Chtěla bych za celou naší rodinu poděkovat spolku FOR HELP za to, že nám umožnila absolvovat ozdravný pobyt u moře. Pobyt u moře byl velmi přínosný především pro našeho syna – bylo skvělé vidět, jak se rozvíjí jeho smysly – pobyt v moři, hra v písku, ale také procházky po pláži a relaxace ve vířivce velmi kladně působily na jeho uvolnění a zklidnění. Také zajištění celého pobytu bylo přizpůsobeno zejména autistickým dětem – možnost prohlídky letadla, přednostní odbavení na letišti, apod. To vše přispělo k tomu, že případný stres dětí byl eliminován na minimum. Chci poděkovat zejména paní ředitelce For Helpu za její citlivý, individuální a profesionální přístup. A to jak k organizaci celého zájezdu, tak především k dětem, rodinám a jejich individuálním aktuálním potřebám. Velmi mě potěšila také nabídka možného hlídání syna, přestože jsme ji nevyužili. Velmi si vážím práce paní Mirky Biegunové a jejího týmu za jejich bezmeznou ochotu pomáhat dětem s autismem a jejich rodinám.

Michaela Hrušková


Vážená paní Biegunová,
dovolte mi, abych touto cestou za celou svou rodinu, co nejsrdečněji poděkovala Vám i všem těm, kteří se podíleli na přípravě a organizaci ozdravného pobytu v Bulharsku 2017.
Rádi bychom ocenili především rychlé a bezproblémové odbavení na letišti v Ostravě i v Burgasu, včetně dopravy autobusem na určené místo tam i zpět. Výběr ubytování byl přímo vynikající. Hotel Laguna Beach v Sozopolu disponoval pro nás překrásným okolím plným uklidňující zeleně, dvěma dětskými hřišti, jenž přišly vhod při večerní relaxaci rodičů a dětí, vnitřním bazénem s vířivkou a velkým venkovním bazénem s vodní skluzavkou, což především hojně s ostatními kamarády využívala naše dcera. Všude převládala čistota a klid. Strava hotelového komplexu byla na té nejvyšší úrovni. Chutná, vždy čerstvá a rozmanitá. Každý z nás si mohl vybrat to „své“, což i při mých zdravotních problémech bylo úžasné. Pláž čistá a moře nádherné.
Náš velký dík patří i psycholožce, její terapie byla pro naši rodinu velkým přínosem.
Sešla se celkově fajn parta lidí, kteří si měli o svých ratolestech hodně co říct a některé jejich zkušenosti a rady byly opravdu cenné.
Myslím, že nejen naše dcera si tento pobyt náramně užila a zdravotně ji hodně pomohl, ale i my rodiče jsme měli možnost díky konaným akcím pod dohledem asistentů pro naše neustále aktivní dítka si tak trochu „vydechnout „. Zážitkem byl i výlet lodí po okolí městečka Sozopol.
Můžu tak za svou rodinu zcela jistě říct, že jsme si pobyt s velkou spokojeností velice užili. Vůbec se nám nechtělo zpět domů do reality.
Závěrem bych chtěla ještě jednou hodně moc poděkovat za všechno, co společnost For Help pro všechny děti dělá. Ať už jsou to hippoterapie, soutěže s koníky, příměstské tábory, vánoční setkání, prohlídky letadla na letišti v Mošnově, ozdravné pobyty v Beskydech, či již ve zmíněném Bulharsku. Vy všichni, kteří se podílíte na tom všem a obětujete svůj drahocenný čas pro naše děti, jste, jak my s manželem říkáme ,“naši andělé“. V dnešní době je opravdu málo takových lidí, kteří opravdu pomáhají. Zasloužíte si moc velký dík. To, že jste, si velice vážíme a do budoucna přejeme hodně, hodně zdravíčka a spousty usměvavých a spokojených dětiček. Šťastné dítko a jeho úsměv, je pro jeho rodiče tím nejkrásnějším dárkem na světě.
rodina Šantová


Vážená paní ředitelko společnosti FOR HELP – AUTISMUS,

dovolte, abych za naši rodinu ve složení Lyduchová Ivana/Šusták René/Šusták Jan vřelým způsobem poděkovala za to že jste…že existujete….

Za 2 roky terapií/mazlení s koníky s Vaší společností jste nám poskytli tolik podpory při výchově, přizpůsobování se a začleňování v kolektivu pro našeho syna Jana s Aspergerovým syndromem, že si již neumíme představit, že bychom na terapie neměli kde jezdit, celá rodina se při mazleních zklidníme a získali jsme ještě větší lásku ke koním a náš syn vůbec vztah ke koním, to je, ale jen jeden aspekt setkávání se s FOR HELP.

Další byl podzimní ozdravný pobyt v Hotelu Sluníčko v nádherném prostředí Beskyd, kde jsme se důvěrně poznali se skvělými rodinami, kterým osud taktéž nabídl nový rozměr žití v podobě výchovy dítěte s PAS a které nám rozšířily obzory a našli jsme úžasné nové přátele a zkušenosti a především zrelaxovali, bavili se, meditovali a 3 krásné dny strávili smíchem a zábavou, taktéž asistenti pro naše děti fungující celý den byli nedocenitelní a ti z nás, kteří nemají možnost jiného hlídání v rodině apod. jsme si pobyt neskutečně užili a zocelily se i vztahy partnerské.

A pak je tady zatím poslední náš pobyt a sice ozdravná dovolená u moře v Bulharsku ve městě Sozopol. Již zmínka před rokem o tom, že bychom se mohli pobytu zůčastnit nás rozradostnila natolik, že jsme se celý rok měli na co těšit a náš sen se skutečně splnil. Jelikož nám finanční situace nedovoluje uhradit si takovýto pobyt sami, byl to pro nás tři splněný sen !!! Informovanost ze strany společnosti byl dostatečný, srozumitelný a včas. Taktéž možnost prohlídky letadla a seznámení se s prostředím letadla pro nás, co jsme letěli poprvé byl skvělým zážitkem, za který jsme velmi vděčni. Při samotném odletu, celá organizace, odbavení na letišti přednostně pro naše rodiny, možnost vymezení části letadla, rychlost převozu z letiště do hotelu, rychlost ubytování, prostředí, veškeré služby, all inclusive, složení stravy, okolí hotelu, dostupnost města, blízkost pláže, ochota personálu, usměvaví zaměstnanci společnosti FOR HELP ochotni kdykoliv pomoci, taktéž asistenti pro děti, celková pohoda a soudržnost rodin přispěly k dokonalému splněnému snu, na který budeme léta vzpomínat s láskou a překrásnými pocity a kdy celý pobyt měl pouze jedno negativum a sice rychle plynoucí čas…..klidně bychom zůstali déle !

S vřelým poděkováním, láskou a úctou děkujeme společnosti FOR HELP – AUTISMUS za umožnění tohoto snu, který myslím nejen pro našeho syna Honzíka byl natolik přínosný, že z něj budeme všichni čerpat ještě dlouhou dobu !

Ivana  Lyduchová, René a Honzík Šustákovi

 

Cesta za modrým snem dětí s PAS, 12. – 19.6. 2017, Sozopol

Podle instrukcí z odbavovacího střediska letiště jsme se všichni účastníci pobytu sešli v odletové hale před jedenáctou hodinou. Odbavení zavazadel, kontrola na pasovém a nástup do letadla proběhl bez problémů a než jsme se nadáli, už jsme šli na start. Více obav z letu bylo kupodivu mezi rodiči. Děti cestu zvládly velice dobře.

Po hodině a půl jsme přistávali v Burgasu. Delegát Čedoku nás již očekával s přistaveným autobusem a po nalodění jsme se vydali směr Sozopol a hotel. Večeře, která pro nás již byla připravena, byla bohatá a s dostatečným množstvím zeleniny, ovoce, různých salátů, takže si mohl každý podle svých potřeb vybrat.

Následující dny probíhaly ve znamení slunce, koupání v moři i bazénu, stavění z písku, výtvarných aktivit, cvičení a setkávání se. Mohlo být tepleji, jak se některým zimomřivějším zdálo, ale většině teploty mezi 24 – 27 stupni vyhovovaly. Trochu nám i zapršelo, ale nic to neubralo na dobré náladě.

Týden ozdravného pobytu uběhl jako voda v řece. Jsme velice rádi, že děti byly spokojené, že nikdo v BLR neonemocněl, že se nestal žádný úraz, žádná zdravotní komplikace.

Zpáteční cesta na letiště a odbavení byly opět bez problémů. Čedok splnil své slovo a vše klaplo podle našich požadavků.

Poděkování patří a velice si vážíme pomoci všech dárců a spolupracujících partnerů, děkujeme rovněž asistentům dětí na pobytu a psycholožce, která byla součástí letošního organizačního týmu a měla zaplněný čas konzultacemi s rodiči.

Snažili jsme se, aby nám všem spolu bylo dobře, aby se naplnil cíl a smysl Cesty za modrým snem dětí S PAS a věříme, že se nám to – aspoň trochu 🙂 povedlo.

Za FOR HELP – AUTISMUS, z.s.

Mirka, Radmila a Helena

 

Už se nám blíží odlet za Bulharským sluníčkem. Mnohokráte DĚKUJEME partnerům této významné akce Cesta za Modrým snem 2017 a to  ŽIVOT DĚTEM o.p.s. a NADAČNÍMU FONDU IVANY ZEMANOVÉ. Bez Vás by nebylo možné vyvézt 12 rodin s dětmi s poruchou autistického spektra. Děkujeme také sponzorům FOR HELP s.r.o. za pětiletou projevenou důvěru v naše aktivity. Velmi si toho vážíme.

 

 

 

 

Odkaz na fotogalerii: http://forhelp-autismus.cz/gallery/cesta-za-modrym-snem-2017/

Odkaz na Facebook: https://www.facebook.com/pg/ForHelpsro/photos/?tab=album&album_id=1470488803010695

 

 

Vážení přátelé,

připravujeme projekt Cesta za Modrým snem – pobyt u moře v Bulharsku 2017.
Stejnou destinaci volíme na základě dobrých zkušeností z letošního roku. Přednostní odbavení na letištích, služby v hotelu, blízkost moře atd.
Zájemci o pobyt Cesta za Modrým snem 2017, ať se hlásí do 20.8.2016 na email projekty@forhelp1.cz.
Datum je stanoveno z důvodu vypisování žádostí o dotace a granty na rok 2017.