Mazlení s koníkem – leden 2014

Mazlení s koníkem – leden 2014

Co koně dokážou?

Skákat, tahat, vozit, pracovat, ale to není to hlavní co umí! Umí otevírat naše srdce a to je ta hlavní věc, proč jsou tady s námi. Lidé, kteří začnou pracovat s koněm, zároveň začínají pracovat sami na sobě. První lekcí při práci s koněm je „TADY A TEĎ“! Kůň Vás učí být soustředěným na tu danou chvíli, kterou právě prožíváte. Vaše soustředěnost musí být stoprocentní, vaše myšlenky musí být soustředěny pouze na práci s koněm. Tak prožíváte „ TADY A TEĎ“! Tohle je jen začátek toho, co kůň dokáže.

Proto se naše společnost FOR HELP s.r.o. rozhodla vytvořit projekt „Mazlení s koníkem“, kde se celé rodiny učí pracovat s koněm.
V hodinách „Mazlení s koníkem“ je vždy přítomna celá rodina, aby děti měli podporu sourozenců a rodičů. Začíná se pozdravením koně, obejmutím a poté čištěním. Kůň se čistí od hřívy až po kopýtka. Poté koně osedláme a začínáme nasedat. Kůň by měl mít parelku, aby byl sám uvolněný a v pohodě. Pokud dítě není připraveno na nasednutí, necháme jej koně vodit. V případě, že má u sebe sourozence, tak je vhodné jej posadit na koně a dítě s PAS jej vodí. Tohle jsou takové základní věci, které patří k seznámení s koníkem. V pokročilých hodinách navazujeme s přirozenou komunikací. Dítě lonžuje koně, učí se řeči těla a navnímávaní jeho osobnosti.
Ráda bych se také zminila o toku energií, které probíhají při polohování a vůbec v blízkosti koně. Pomocí automatické kresby jsem přišla na to, že dětem odchází nízká energie a vrší se pozitivní očistná energie. Dítě od koně odchází pozitivně naladěné a štastné.

A tohle všechno umí kůň! Na kroužek „Mazlení s koníkem“ se může přihlásit jakákoliv rodina, všichni jsou vítáni.