Poděkování

Poděkování

Poděkování

Ráda bych touto cestou poděkovala sdružení For Help – autismus, z. s. v čele s Mirkou Biegunovou za poskytnutí finančního daru 50 000,- Kč
pro našeho syna Radimka, který se vybral na slevovém portále Slevoking za celý loňský rok. Tímto bych chtěla i poděkovat všem lidem, kteří nezištně přispěli druhým. Peníze se využijí na vyšetření speciální biorezonancí a různé podpůrné prostředky, které by pomohly syna zklidnit a začít více vnímat náš „normální“ svět.
Jsme pětičlenná rodinka, kdy se nám během čtyř let narodily tři děti. Dcery jsou zcela v pořádku, jsou moc šikovné a společně s námi rodiči se snaží co nejvíce v rodině fungovat s naším desetiletým synem Radimkem, který trpí nejtěžší formou autismu – dětským autismem. Přidružené je ADHD, středně těžká mentální retardace, syn je nemluvící a má různé zdravotní problémy navíc. Je neustále v pohybu, stále na nohou, v noci toho moc nenaspí, přes den piští, skáče, rád se však mazlí a miluje výlety – jak autem, tak vláčkem, tramvají a v poslední době zkusil i metro 🙂 Prostě vše, co se hýbe, je jeho oblíbené. Jsme nesmírně vděčni, že může navštěvovat Soukromou církevní evangelickou diakonii v Ostravě, kde se mu plně věnují a kde ho mají rádi takového, jaký je.
Ve volném čase jezdíme na hippoterapii do Háje ve Slezsku ke sdružení For Help. Jízda na koníkovi i práce okolo má velmi rád, vždy se velice těší a loni se pomalu začal rozmlouvat, což pro nás pro rodiče je každé jeho slovo, které vysloví, jako zázrak. V to jsme totiž ani nedoufali. Přáli bychom si, aby byl alespoň do budoucna soběstačný, aby se sám oblékl, najedl, uměl se zabavit a aby si uměl alespoň základy říct, co potřebuje.
Loni jsme začali docházet na výživové poradenství E. L. A. ke Gabriele Mikové tzv. na zkoušku, abychom zjistili, jak různé podpůrné potravinové doplňky, vitamíny aj. zaberou na našeho syna a s výsledky jsme byli velice mile překvapeni. Začal mít oční kontakt, zklidnil se, začal si hrát i s dcerkami, byl vnímavější a začal dělat činnosti, které do té doby neřešil. Naopak přestal dělal věci, které autisté dělají pravidelně – točení se, houpání, sledování vyjmutých sekvencí videí, pojídání nití, kůry aj.  I ve škole si této změny všimli, aniž bych jim vůbec cokoli říkala. Finanční prostředky využijeme právě tímto směrem.
Víme, že autismus nelze vyléčit, ale je možnost dítě podpůrnými prostředky dostat alespoň do stavu, který je přijatelný jak pro nás, tak pro okolí… aby to dítě lépe vnímalo náš svět a abychom měli nejen my rodiče, ale hlavně i prarodiče radost z každého úspěchu, který to dítě posune o krok dál.
Všem vám patří velké díky za to, že myslíte na druhé a i pro nás pro rodiče je to takový impuls k tomu, abychom vydrželi, že na ten problém nejsme na světě sami. Však ten, kdo nás zná, ví, jak náročná péče o Radimka je. Děkujeme.
Julie, Radim, Julinka, Radimek a Lucinka Vilkošovi, Ostrava-Poruba
„Jedním z nejkrásnějších zadostiučinění v životě je, že kdykoli se upřímně snažíme pomoci jinému, pomáháme i sami sobě.“
 Ralph Waldo Emerson americký filozof, esejista a básník 1803 – 1882