Návštěva na farmářském kroužku

Návštěva na farmářském kroužku

Spolek Autismus jako dar u nás na statku promítal film z vlastní tvorby .. Semínka dobrodějů,, a když už byli u nás na farmářském kroužku, tak jsme Anchela zapojili do práce. Jeho dobrý kamarád Radimek mu vše ukázal a dokonce  si spolu sami zašli do výběhu pro koně. 

Napsala maminka Kamila- 

Díky For Help – Autismus z.s. -je farmářský kroužek s asistenty pro osoby s autismem úžasným místem plným lásky, porozumění a podpory. Práce s koníky není jen o učení dovedností, ale také o budování důvěry, empatie a vztahů. Pomáhá nám porozumět nejen zvířatům, ale i sobě samým.

Úklid boxů, hřebelcování a péče o koně nám dávají pocit smyslu a účelnosti. Těmto dětem dávají sílu a radost. Každý malý krok je důležitý a každý úsměv je zlatý.

Díky práci s koňmi se děti s autismem učí vyjadřovat své emoce, porozumět druhým a zvládat stres. Tento kroužek je pro ně jako domov plný lásky a přijetí.

Celkově je toto místo plné naděje, inspirace a možností. Posiluje naše dovednosti a schopnosti a dává nám sílu pro každý nový den. Jsem vděčná za to, že můžeme být součástí této úžasné komunity.

PS: dnes úžasná návštěva z Prahy – Autismus jako dar – a zážitek jak se kamarádi učí jeden od druhého 💙🙏. První osobní kontakt s koněm