Mazlení s koníky

Mazlení s koníky

Mazlení s koníky

Mazlení s koníkem je každou sobotu a pátek ve stáji Merko – Háj ve Slezsku-Lhota, Mlýn U vodníka Slámy, Mlýnská 1, 747 92 a stáj TJ Baník s trenérkami Katkou a Hankou Navratových s kobylami Vatangou a Sárou.

Čas si vždy domlouváme dopředu na tel. 607 026 377 nebo na 702 145 787 nebo na mailu v.biegunova@forhelp1.cz, popřípadě na facebooku, kde jsou vždy vypsané volné termíny. Děti s handicapem mají vstup zdarma i s odbornou asistencí. Tímto také děkujeme všem sponzorům FOR HELPU.

Co koně dokáží? Skákat, tahat, vozit, pracovat, ale to není to hlavní, co umí! Umí otevírat naše srdce a to je ta hlavní věc, proč jsou tady s námi. Lidé, kteří začnou pracovat s koňmi, zároveň začínají pracovat sami na sobě. První lekcí při práci se zvířetem je stav „TADY A TEĎ“! Kůň Vás učí být soustředěným na tu danou chvíli, kterou právě prožíváte. Vaše soustředěnost musí být stoprocentní, vaše myšlenky musí být soustředěny pouze na práci s koňmi. Tak prožíváte „ TADY A TEĎ“! To je jen část toho, co kůň dokáže. Proto se naše společnost FOR HELP rozhodla vytvořit projekt „Mazlení s koníkem“, kde se celé rodiny učí pracovat s koňmi. V hodinách „Mazlení s koníkem“ je vždy přítomna celá rodina, aby děti měly podporu sourozenců a rodičů. Začíná se pozdravením koně, obejmutím a poté čištěním. Čistí se od hřívy až po kopýtka. Poté koně osedláme a začínáme nasedat. Pokud dítě není připraveno na nasednutí, necháme ho ať vodí koně. Z pětileté praxe, ale víme, že jsou i děti, které nedokážou pracovat s pomůckami a proto se vždy přizpůsobíme a na koňském hřbetě jdeme objevovat přírodu, ale pokud ani tohle nejde, nevzdáváme se a v ohradě s poníky a kozami si jen tak posedíme.