Mazlení s koníky 15.3.2014

Mazlení s koníky 15.3.2014

Tuto sobotu jsme měli vyjímečné Mazlení s koníkem. Tomášek Sekros dospěl do stádia -lonžování a tak jsme to s p.Dudkem (ředitelem Dětského ranče) zkusily. P.Dudek se tohoto úkolu ujal a s Tomáškem mu to šlo skvěle. Všichni jsme byli dojati nad spolupráci Tomáška a kobylky Darky.

Tomášek zvládal více úkolů najednou, což nás dost šokovalo. Nejenže Darku ovládal na lonži, ale taky ji zdárně podlézal. Také u ostatních rodin, které dochází pravidelně, jde vidět obrovský posun. Máme z toho velkou radost. Vidíme velký posun u Patrička Doležala, který s pytlíčkem jablek radostně poskakoval za poníkem Kleou. Z uzavřeného chlapce se stal sebevědomý kluk.

V přítomnosti Kley je už uvolněný a komunikativní. S Kleou jsou sehraná dvojka. Davídek Vicherka byl tuto sobotu poprvé. Zrovna má období, že je nerad v kontaktu se zvířaty. Prvních pár minut to šlo velmi vidět, ale dokázali jsme to překonat. Nasedl na koně a velmi se mu to líbilo, došlo to dokonce až k tomu, že si lehl a ve finále se dotýkal srsti, což považujeme za velký úspěch. Ještě větším úspěchem bylo, že se u toho smál. Lukášek Petruška byl na druhé hodině s Adíkem. Přes očekávání všech se Lukášek rozmluvil a od první hodiny vše zvládá s přehledem. Dokonce už věděl, jaké čištění si má vybrat. Začal pracovat na dotykových bodech na koni, takže je nám jasné, že příští hodinu už bude vše ovládat a Áďa s ním velmi dobře spolupracuje.

Také musíme pochválit rodiče, jelikož bez jejich spolupráce by to nešlo a obrovské DĚKUJI patří také Dětskému ranči Hlučín, který nám umožňuje na ranči tuto terapii provádět.