Mazlení s koníkem – novinky

Mazlení s koníkem – novinky

Mazlení s koníkem – novinky

Milí přátelé a příznivci našeho spolku,
máme několik novinek, s nimiž vás chceme seznámit a abychom to měli pěkně přehledně, očíslujeme jednotlivé informace:

1) Bohužel, nějaký čas s námi nebude spolupracovat kobyla Goldy a její majitelka Monika Duksová, která u nás byla od našeho počátku. Monika je nyní v zahraničí. Její přístup pomohl mnoha dětem ba dokonce celým rodinám. Doufáme, že zase brzo budou v našem týmu. A přejeme jí v zahraničí mnoho úspěchů.

Místo této dvojice máme novou oporu v týmu a to Ivanku Vitáskovou a jejího koníka Venouška. Oba jsou velice klidní, vyrovnaní a příjemní společníci pro naše děti.

2) Poník Lojzík – jelikož nám na Mazlení stále přibývá dětí, zakoupili jsme poníka s vozíčkem. S poníkem se budou děti učit vozatajství a běh přes překážky. Pro naše stálé klienty to bude příjemná změna.
Za to, že máme Lojzíka, velice děkujeme majitelům Motorestu Bravantice a všem motorkářům, kteří v letošním roce vybrali částku 4 778,- Kč a tím nám s koupí poníka Lojzíka pomohli. Moc děkujeme a přejeme krásnou a bezpečnou jízdu na motorkách.

3) Akreditace asistentů – všichni naši asistenti mají akreditovaný kurz pro práci s dětmi s autismem. Vzdělání i praxe je stejně důležitá a my jsme rádi, že můžeme poskytovat kvalitní služby.

4) Příměstský tábor – ač je to neuvěřitelné, uběhl již celý rok od posledního tábora pro děti s PAS. A je tu tábor další – od 21. 8.- 25. 8. 2017 máme pro děti připraven bohatý program a věříme, že se jim na táboře bude opět líbit.

5) Ozdravný pobyt pro rodiny s dětmi s PAS proběhne letos v krásném prostředí Jeseníků, přímo na Rejvízu, kde jsme našli zázemí v chatě Ferovka. Mimo program, který tradičně pro děti připravujeme, bude pro rodiče připraven vzdělávací seminář/workshop s PhDr. Jůnem, PhD., který patří mezi výrazné odborníky na problematiku autismu v České republice.

6) Pomáháme s Providentem je projekt, do něhož jsme se přihlásili a získali prostředky na koupi plošiny – rampy. Svým  hlasováním nám můžete pomoci – stačí se přihlásit na „pomáháme s providentem“ a zaslat nám hlas. Soutěž probíhá v srpnu. Totéž mohou vaši známí a přátelé. Každý hlas se počítá a my děkujeme všem, kdo se zúčastní hlasování.

7) I přes to, že máme nového poníka, nedokážeme zcela pokrýt poptávku zájemců na Mazlení s koníkem. O víkendu nás navštíví zhruba 10 rodin s dětmi s PAS.
Tak hledáme cesty a možnosti, jak uspokojit více zájemců. Věříme, že se nám to časem podaří.

Na závěr nám dovolte poděkovat všem partnerům, sponzorům a dárcům, díky jejich pomoci můžeme pomáhat.
Fotodokumentaci našich aktivit máme na facebooku.

Mirka