Léto plné hvězd

Léto plné hvězd

Navštívila jsem výstavu LÉTO PLNÉ HVĚZD, kde jsem se setkala s p.Michalem Roškaňukem a jednou s autorek této výstavy PaedDr. Olgou Černohorskou. V tomto nádherném prostředí mají hračky pro autistické děti a i pro ostatní děti. Konají se tam různé akce na podporu a osvětu autismu. Hračky jsou vyráběny touto nádhernou ženou, která je nositelka krásného úsměvu. Mě samotnou nadchly hry a didaktické pomůcky. Vyzkoušela jsem si takovou zábavnou hru, kde jsem měla provléct kuličku přes propletený látkový tunel. Proti mě stáli dva spoluhráči. A jak nejsem soupeřivá :)), tak jsem se do toho velmi vehementně pustila. Tak trošku jsem zapojila i své lokty, ale vyhrála jsem:))
Tato návštěva byla pro mě velmi poučná a příjemná. Všem doporučuji si prozkoumat tento obchůdek.                                                                    ———————————————————————————————————–
Léto plné hvězd, Prodejní výstava textilních hraček, společenských her a výukových kapsářů pro handicapované i zdravé děti, s bohatým doprovodným kulturním programem.

S příchodem prázdnin začala tradiční, již devatenáctá, interaktivní výstava hraček, společenských her a výukových kapsářů pro handicapované i zdravé děti „Léto plné hvězd“ s bohatým doprovodným programem pro seniory. Ve školní jídelně na Dražického nám. 65/10 na Praze 1, v těsné blízkosti Mostecké věže Karlova mostu na Malé Straně si mohou návštěvníci nejen prohlédnout, ale hlavně i vyzkoušet ručně šitá textilní díla výtvarnic Olgy Černohorské a Ivany Kárníkové. Výstava probíhá stejně, jako v minulých letech pod záštitou starosty MČ Prahy 1 Ing. Oldřicha Lomeckého a nově pod záštitou Magistrátu Hl. M. Prahy v zastoupení radního Doc. Ing. Mgr. Martina Dlouhého, Dr. MSc.

Návštěvníci zde najdou, nejen víceúčelové hračky, kapsáře a polštářky, ale i celou řadu známých i zcela nových, společenských stolních her, určených i nevidomým, například „Maxi-Člověče, nezlob se“, známá hra „Piškvorky“ v látkové úpravě s hmatovým odlišením. Hra pro celou rodinu v 3D provedení „Labyrint“ je vhodná například pro děti s autismem, ale i pro cvik jemné motoriky. Jako novinka se na výstavě letos objeví Hra se stíny, umožňující dětem zlepšování srovnávacích, ale i hmatových dovedností.

Na vernisáži 1. července vystoupili operní pěvkyně Andrea Kalivodová, na klavír, sponzorsky zapůjčený firmou Petrof, ji doprovodil Petr Ožana, vítěz soutěže Nejlepší klavírista roku 2013. Návštěvníci vernisáže si poté poslechli také Denise Szalbota, jedenáctiletého chlapce s Aspergerovým syndromem a fenomenálního pianistu, který v srpnu pojede prezentovat své umění na Mezinárodní speciální hudební a umělecký festival do Soulu. Jedním z partnerů výstavy je občanské sdružení Adventor v čele s jeho zakladatelem a předsedou Michalem Roškaňukem, který Denise do Soulu osobně doprovodí.

V doprovodném programu pro seniory, který podpořila MČ Praha 1 formou grantu, vystoupí muzikálové hvězdy, například držitel ceny Thálie 2012 Jan Kříž s Marií Blahynkovou, Ondřej Ruml, Radim Schwab, Petr Ožana, Monika Sommerová, Josef Laufer, Richard Pachman, Jaromír Adamec, Jan Tenkrát, Petr Kutheil, Petr Ševčík, Dita Hořínková a její syn Filip Antonio, Martin Písařík, Renata Drössler, Marcela Březinová a další umělci.

Výstava „Léto plné hvězd“ je otevřena v době letních prázdnin od 1. července do 24. srpna 2014, denně včetně víkendů od 10 do 21 hodin. Začátky koncertů a večerů doprovodného programu jsou vždy od 18 hod. Podrobný program a e-shop najdete na: http://www.anahata.cz, další informace na: http://www.facebook.com/letoplnehvezd. Rezervace míst a dotazy mailem na anahata.hracky@seznam.cz, tel.: 724 305 737 (v době výstavy 10 – 21 hod.). Přístup na výstavu je bezbariérový, vstupné dobrovolné. Kontakt na o.s. Adventor: http://www.adventor.org, Michal Roškaňuk, tel.: 603 204 501.

Doprovodný program výstavy Léto plné hvězd 2014

3. 7. (čt) 18 hod. – Vzpomínkový benefiční večer, věnovaný nedávno zemřelému umělci Pavlu Vránovi – Josef Laufer, Richard Pachman, Jaromír Adamec, Dita Hořínková, Jan Tenkrát a další
17. 7. (čt) 18 hod. – Dita Hořínková a Filip Antonio s kapelou ArtHarmony, host Martin Písařík
24. 7. (čt) 18 hod. – „Píseň a duše – večer plný šansonů“ – Renata Drössler, Marcela Březinová a Petr Ožana
5. 8. (út) 18 hod. – „Křížem krážem nejen muzikálem“ – Jan Kříž a Marie Blahynková
7. 8. (čt) 18 hod. – Petr Ševčík, koncert
14. 8. (čt) 18 hod. – „Fantom na Karlově mostě“ – Radim Schwab a Petr Ožana, host Monika Sommerová
19. 8. (út) 18 hod. – Ondřej Ruml, host Petr Kutheil
21. 8. (čt) 18 hod. – Markéta Bednářová, závěrečný koncert LPH 2014

Letoplnehvezd