Generální zkouška

Generální zkouška

Generální zkouška nástupu do letadla dopadla nadmíru dobře.

Cesta za Modrým snem dětí s poruchou autistického spektra.

Ve středu 18. května o půl čtvrté odpoledne jsme se s dětmi a jejich rodiči setkali před ohromným hangárem společnosti JOB AIR Technic, a.s. v Mošnově u Nového Jičína.

Čekala nás prohlídka letadla a možnost seznámit se nejen s prostorem v letadle, odzkoušet si a nacvičit nastoupení do letadla, připoutání při letu. Děti měly možnost zažít i zvuky, které jsou při startu letadla, rozsvícení a tlumení světel v letadle, výstražná  světelná znamení, sklopit sedadla a další pro ně naprosto nové situace.

Všichni jsme se podívali, a někteří i usedli do pilotní kabiny, kde na nás svítila všemožná světýlka, blikaly budíky, no prostě nádhera.

Děti byly skvělé a ke všem novinkám přistupovaly s přirozenou zvědavostí.

Zážitkem, a nejen pro děti byla i samotná návštěva hangáru, kde byla další ohromná letadla, čekající na svou údržbu nebo opravu.

Exkurzí nás provázel ing. Kučera, technický ředitel, jemuž velice děkujeme za trpělivou přednášku a prostě skvělý zážitek.

Pan ředitel nás seznámil s množstvím zajímavých informací o vybavení letadla, rychlosti, výšce, ve které poletíme a spoustě dalších věcí, na které jsme se dotázali.

Za tento nevšední zážitek a především velkou pomoc před samotným odletem dětí k moři děkujeme

Ing. Kučerovi a vedení JOB AIR Technic, a.s.

Foto v sekci fotogalerie.