Cesta za Modrým snem – Bulharsko 2017

Cesta za Modrým snem – Bulharsko 2017

Cesta za Modrým snem dětí s PAS, 12. – 19.6. 2017, Sozopol

Podle instrukcí z odbavovacího střediska letiště jsme se všichni účastníci pobytu sešli v odletové hale před jedenáctou hodinou. Odbavení zavazadel, kontrola na pasovém a nástup do letadla proběhl bez problémů a než jsme se nadáli, už jsme šli na start. Více obav z letu bylo kupodivu mezi rodiči. Děti cestu zvládly velice dobře.

Po hodině a půl jsme přistávali v Burgasu. Delegát Čedoku nás již očekával s přistaveným autobusem a po nalodění jsme se vydali směr Sozopol a hotel. Večeře, která pro nás již byla připravena, byla bohatá a s dostatečným množstvím zeleniny, ovoce, různých salátů, takže si mohl každý podle svých potřeb vybrat.

Následující dny probíhaly ve znamení slunce, koupání v moři i bazénu, stavění z písku, výtvarných aktivit, cvičení a setkávání se. Mohlo být tepleji, jak se některým zimomřivějším zdálo, ale většině teploty mezi 24 – 27 stupni vyhovovaly. Trochu nám i zapršelo, ale nic to neubralo na dobré náladě.

Týden ozdravného pobytu uběhl, jako voda v řece. Jsme velice rádi, že děti byly spokojené, že nikdo v BLR neonemocněl, že se nestal žádný úraz, žádná zdravotní komplikace.

Zpáteční cesta na letiště a odbavení byly opět bez problémů. Čedok splnil své slovo a vše klaplo podle našich požadavků.

Poděkování patří a velice si vážíme pomoci všech dárců a spolupracujících partnerů, děkujeme rovněž asistentům dětí na pobytu a psycholožce, která byla součástí letošního organizačního týmu a měla zaplněný čas konzultacemi s rodiči.

Snažili jsme se, aby nám všem spolu bylo dobře, aby se naplnil cíl a smysl Cesty za modrým snem dětí s PAS a věříme, že se nám to – aspoň trochu 🙂 povedlo.

Za FOR HELP – AUTISMUS, z.s.

Mirka, Radmila a Helena